Jak zachować się podczas ataku psa?

7 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym, które miało zapoznać uczniów z technikami samoobrony przed atakiem agresywnego psa. Poprowadzili je trenerzy Mirosław Różański i Piotr Danielewski, a towarzyszyły im psy Laki i Daszka.

Goście nie tylko opowiadali o licznych sytuacjach zagrożenia podczas spotkania z agresywnym czworonogiem. Zaprezentowali także, jak należy się zachowywać, gdy dojdzie do spotkania z niebezpiecznym psem oraz wytłumaczyli jak rozpoznać, że pies chce nas zaatakować. Podczas spotkania uczniowie ćwiczyli postawy umożliwiające ochronę ciała przed atakiem psa oraz obejrzeli pokaz tresury czworonożnych gości na posłuszeństwo.