Dzień Otwarty w SP4

13 marca 2024 r. w SP4 odbył się Dzień Otwarty. Już przy wejściu do szkoły na przyszłych uczniów czekała niespodzianka. Byli oni witani nie tylko przez starszych kolegów, ale także przez królewską parę i dinozaura. Każdy gość mógł poczęstować się popcornem. Przedszkolaki wraz z rodzicami mogli zwiedzić także szkołę i porozmawiać z nauczycielami. Na holu głównym przygotowane zostały ścianka do zdjęć oraz stanowisko do malowania twarzy. Zainteresowani rodzice mogli porozmawiać z logopedą, psychologiem czy pedagogiem, a dzieci mogły w tym czasie wykonywać ćwiczenia logopedyczne. Jednak największe atrakcje czekały na potencjalnych uczniów później.

Na początku spotkania, podczas części oficjalnej zgromadzonych gości przywitał dyrektor Artur Balik, wicedyrektor Małgorzata Dolińska oraz przewodniczący Rady Rodziców Marcin Drabik. Przedstawili oni przyszłym pierwszoklasistom informacje na temat placówki, a grupa uczniów z klas III-VII zaprezentowała się w pokazie akrobatycznym.

Kolejnym punktem spotkania było  "Poszukiwanie skarbów w SP4". Przyszli uczniowie mogli zapoznać się w niecodzienny i ciekawy sposób z klasami,            w których odbywają się lekcje z poszczególnych przedmiotów oraz nauczycielami. Dzieci zostały podzielone na dwa zespoły, które poszukiwały, zgodnie z otrzymaną mapą, ukrytego na terenie szkoły skarbu. W każdej sali czekało na nich zadanie do wykonania, a  zaliczenie go gwarantowało otrzymanie pieczątki umożliwiającej przejście do kolejnej klasy.  Opiekunowie grup pani Aleksandra Szczepańska i pan Paweł Kutkowski pilnowali, aby nie zabrakło żadnego stempelka. Przejście wszystkich etapów i zebranie pieczątek doprowadziło przyszłych pierwszaków do skarbu.

Dziękujemy za odwiedziny. Do zobaczenia we wrześniu.