Czekoladki dla sąsiadki

Uczennice z naszej szkoły brały udział w XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM dla wychowanków świetlic szkolnych pt. Czekoladki dla sąsiadki- inspiracje twórczością Doroty Gellner, pod honorowym patronatem autorki, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta Pyskowice.

Dorota Gellner jest autorką bajek, wierszy, opowiadań, rymowanek i tekstów do piosenek- takich jak: Zuzia- lalka nieduża, Ogórek, A ja rosnę. Bohaterkami jej utworów są małe dziewczynki, zwierzęta, rośliny, przedmioty i zjawiska przyrodnicze.

Konkurs ogłoszony był w roku szkolnym 2019/2020, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną i naukę zdalną termin nadsyłania prac został przesunięty, a wyniki ogłoszono dopiero w bieżącym roku szkolnym.

Bardzo miło jest nam poinformować, że aż 4 uczennice z naszej szkoły otrzymały nagrody:

I miejsce- Iga Jabłońska

I miejsce- Oliwia Krawczyk

III miejsce- Blanka Skowronek

III miejsce- Julia Grzanka

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Na zdjęciu niżej: Iga Jabłońska i Blanka Skowronek z klasy 4a.

Praca Oliwii Krawczyk:

Praca Igi Jabłońskiej- malowane na płótnie:

Praca Blanki Skowronek:

Praca Julii Grzanki: