Recenzja książki z opowiadaniami o koniach

Maja von Vogel, Julia Bierkandt : Opowieści o konikach ( seria : Sami czytamy klasy 0-3 )

Każde dziecko jest inne. Niektóre dzieci znają już wszystkie litery w przedszkolu i potrafią przeczytać pierwsze słowa, a niektóre uczą się alfabetu dopiero w szkole. W kontekście późniejszych zachowań czytelniczych, wiek, w którym dzieci opanowują alfabet nie odgrywa jednak żadnej kluczowej roli. Już od samego początku ważna jest natomiast ich radość z czytania. Dlatego właśnie „Książkowy Niedźwiadek- program pierwszego czytania” dostosowany jest do ich możliwości i potrzeb.

Książka skierowana jest do maluchów rozpoczynających naukę czytania w klasie 1. Przejrzyste czytanki i krótkie linijki tekstu idealnie się do tego nadają. Podkreślone sylaby na kolor ciemnoniebieski/jasnoniebieski ułatwiają dziecku prawidłowe odczytywanie i zrozumienie danego słowa. Początkujący czytelnicy mogą rozpoznać każdą sylabę, np. pomysł, odwaga. Dodatkowo, zabawne zagadki i pytania na rozumienie tekstów zachęcają ich do myślenia i opowiadania. Dzieci, które mają bowiem więcej okazji do rozmów, szybciej uczą się czytać.

Autor: https://www.empik.com/opowiesci-o-konikach-sami-czytamy-klasy-0-3-von-vogel-maja-julia-bierkandt,p1364907769,ksiazka-p