Konkurs "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w konkursie "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

REGULAMIN KONKURSU :

1. ORGANIZATOR KONKURSU:
Organizatorem konkursu pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” jest Szkoła Podstawowa
nr 4 im. Marii Konopnickiej w Łowiczu

2. CEL KONKURSU:

a) kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych,
b) edukacja dzieci na temat zwyczajów związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem,
c) zdobycie wiedzy na temat popularnych wzorów, kształtów i technik wykonywania ozdób choinkowych,
c) rozwijanie zdolności manualnych dzieci.

3. PRZEDMIOT KONKURSU:

Przedmiotem Konkursu są ozdoby na choinkę – bombki, łańcuchy, aniołki, mikołaje, bałwanki, itp. Ozdoba ma być formą przestrzenną. Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką
z możliwością techniki mieszanej. Można użyć materiałów naturalnych, słomy, szyszek, suszonych owoców, sznurka, masy solnej oraz materiałów recyklingowych, itp.

4.UCZESTNICY KONKURSU:
Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 w Łowiczu.

5. TERMIN KONKURSU I WARUNKI UCZESTNICTWA:
a) Prace z metryczką (imię, nazwisko i klasa) należy dostarczyć w terminie do dnia 01.12.2023r. do Beaty Frątczak sala nr 15.
b) W konkursie mogą wziąć udział dzieci uczęszczające do klas I-III.
c) Każdy z uczestników może zgłosić do Konkursu tylko jedną ozdobę choinkową.

6. KRYTERIA OCENY:
a) Oceny ozdób choinkowych dokona powołana przez Organizatora Komisja Konkursowa.
b)W konkursie ocenie podlegać będą ozdoby choinkowe według następujących kryteriów:
- pomysł i inwencja twórcza przy wykonywaniu ozdoby choinkowej,
- pracochłonność i staranność wykonania,
- ogólne wrażenie estetyczne.

7. OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU:
a) Konkurs zostanie rozstrzygnięty 5 grudnia 2023r.
b) Dla laureatów Konkursu przewidziane są upominki i pamiątkowe dyplomy.