Konkurs plastyczno-fotograficzny "Z mojej bajki"

W imieniu organizatora Miejskiej Biblioteki im.A. K. Cebrowskiego w Łowiczu zapraszamy do udziału w konkursie plastyczno-fotograficznym "Z mojej bajki".

Konkurs jest adresowany do dzieci z Łowicza lub uczęszczających do łowickich szkół podstawowych i przedszkoli.

Warunki uczestnictwa:

- prace plastyczne: dzieci w wieku przedszkolnym od lat 5, dzieci z klas I-III szkół podstawowych.

Zainspiruj się treścią ulubionej książeczki, postaciami z bajek, bohaterami wierszyków. Wykonaj płaską pracę plastyczną w formacie A4 lub A3. Technika dowolna (malarstwo, rysunek, kolaż- prace przestrzenne nie będą oceniane).

- prace fotograficzne: dzieci i młodzież, klasy IV – VIII

Zainspiruj się pięknem w najbliższym otoczeniu. Wykonaj fotografię miejsca lubionego przez Ciebie w Łowiczu lub na ziemi łowickiej. Minimalny format zdjęcia 15x21 cm, w wersji tradycyjnej. Prace drukowane na drukarce oraz laminowane nie będą oceniane. Wykluczamy zdjęcia przedstawiające osoby, portrety.

Każdy uczestnik może zgłosić do oceny jedną pracę, której jest wyłącznym autorem.

Zgłoszona praca powinna być zaopatrzona w metryczkę (trwale umocowaną do pracy na odwrotnej stronie) według wzoru:

- imię i nazwisko,  określenie kategorii wiekowej (przedszkole, klasa szkoły podstawowej)

- tytuł pracy, wskazanie źródła inspiracji artystycznej

- adres do korespondencji i numer telefonu kontaktowego

- do pracy należy dołączyć wypełniony załącznik do regulaminu nr 1 (zgoda na przetwarzanie danych i wizerunku) i podpisaną klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych

Prace można składać indywidualnie lub zbiorowo (przedszkola, szkoły, biblioteki) na adres: Miejska Biblioteka, Aleje Sienkiewicza 62, do czwartku, 25 kwietnia 2024 r. Do prac składanych zbiorowo należy dołączyć listę uczestników, telefon i dane osoby do kontaktu.

Zasady oceny:

1. Komisja konkursowa powołana przez dyrektora biblioteki oceni prace w kategoriach wiekowych:

- prace plastyczne:

dzieci w wieku przedszkolnym,

dzieci z klas I – III szkół podstawowych

- prace fotograficzne:

uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych

1. Przy ocenie prac konkursowych będzie brana pod  uwagę:

- zgodność pracy z tematyką konkursową,

- oryginalność podejścia do tematu,

- samodzielność,

- estetyka pracy.

Postanowienia końcowe:

1. Miejska Biblioteka zastrzega sobie prawo do dowolnego dysponowania złożonymi pracami. Złożenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody przez Uczestnika na przetwarzanie jego danych osobowych przez organizatora oraz na nieodpłatne, publiczne (w tym w mediach) wykorzystanie pracy, nazwiska i wizerunku.
  2. Prace niespełniające wymogów regulaminu nie będą oceniane przez Komisję.
  3. Laureaci konkursu otrzymają nagrody.
  4. Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wystawa prac odbędzie się 11 maja 2024 r. podczas XII finału łódzkich spotkań  autorów z młodymi czytelnikami, na boisku przy siedzibie Biblioteki w godzinach 1100 – 1300.

Dodatkowe informacje: Miejska Biblioteka w Łowiczu, tel. 46/ 837-76- 03

Zgody na przetwarzanie danych i wizerunku oraz klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych znajdziesz w PLIKI DO POBRANIA

Prace proszę przynosić do biblioteki do p. Edyty Kondrat